چاپ کردن این صفحه

دكترروزبهانی:3 مدرسه عالی مهارت در سمای نجف‌آباد راه‌اندازی می‌شود
مطلب ویژه

24 تیر 1399

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از راه‌اندازی ۳مدرسه عالی مهارت با عنوان‌های «سلامت»، «ساخت و تولید» و مشاوره و مهارت‌های زندگی در این معاونت خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومي واحدنجف‌آباد، دكترشهلا روزبهانی در هفدهمین جلسه شورای نظارت و هماهنگی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از راه‌اندازی سه مدرسه عالی مهارت با عنوان‌های سلامت، ساخت و تولید و مشاوره و مهارت‌های زندگی در سمای نجف‌آباد خبر داد و اظهار کرد: اکنون در مرحله اخذ مجوزهای لازم برای راه‌اندازی این مدارس هستیم.

وی بیان كرد: یکی از رسالت‌هایی که دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های اخیر برای خود ترسیم کرده است، تمرکز بر روی مباحث مهارت‌آموزی، کارآفرینی و تربیت دانش‌آموختگانی است که توانایی ورود به بازار کار را داشته باشند.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد یکی از معضلات جامعه کنونی را افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان بیکار به‌ویژه در سطوح دانشگاهی دانست و افزود: در همین راستا مدارس عالی مهارتی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی قرار گرفته است.

دكترروزبهانی ادامه داد: مدارس عالی مهارتی با هدف طراحی فرایند آموزش در جهت پرورش استعدادهای خاص مهارت‌آموزی، کارآفرینی و تربیت نیروهای متخصص و متبحر در رشته تحصیلی مورد نیاز جامعه راه‌اندازی خواهند شد.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی مبتنی ‌بر نیازهای منطقه‌ای و برپایه آمایش‌های سرزمینی و با توجه به بسترهای موجود در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد و مجموعه سما انجام خواهد گرفت.

دلایل راه‌اندازی مدرسه عالی ساخت و تولید

رئیس آموزشکده فنی‌وحرفه‌ای سمای نجف‌آباد نیز در تشریح اهداف مدارس عالی مهارتی توضیح داد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در راستای تحول‌خواهی، تصمیم بر آن است كه با گذر از دوره مدرک‌گرایی، دانش‌آموزان در این مدارس یک مهارت و تخصص را فرا بگیرند.

دكترحمید رستگاری ارائه آموزش‌های تخصصی و کاربردی، برطرف‌كردن نیاز صنایع به نیروی متخصص و ماهر و ایجاد بستر مناسب برای دستیابی به شغل مطلوب را از اهداف مدرسه عالی مهارتی ساخت و تولید برشمرد و كاربردی‌بودن این رشته و وجود صنایع بزرگ در استان اصفهان و قرارگرفتن ۳۰درصد از صنایع استان در شهرستان نجف‌آباد را از جمله دلایل راه‌اندازی مدرسه عالی ساخت و تولید دانست.

وی درباره مدرسه عالی مهارت سلامت نیز عنوان کرد: هدف از راه‌اندازی این مدرسه، آموزش مهارت‌های لازم در حوزه تغذیه سالم و ورزش صحیح برای افزایش سلامت در جامعه، تربیت نیروی متخصص در رشته‌های تعیین‌شده در راستای جذب در بازار کار و رشد و توسعه رشته‌های مرتبط با حوزه سلامت در افق بلندمدت است.

چشم‌اندازهای مدرسه عالی مشاوره و مهارت‌های زندگی چیست؟

معاون فرهنگی و دانشجویی آموزشکده فنی‌وحرفه‌ای سمای نجف‌آباد هم دستیابی به اهداف آموزشی و مهارتی مشاوره و مهارت‌های زندگی و سلامت روان، رشد و توسعه مدارس عالی در رشته‌های مرتبط با حوزه روانشناسی، مشاوره و علوم تربیتی در افق بلندمدت را از جمله چشم‌اندازهای مدرسه عالی مشاوره و مهارت‌های زندگی عنوان كرد.

حجت‌الاسلام مجید میرزایی آموزش عمومی افراد جامعه در ابعاد مختلف مشاوره و مهارت‌های زندگی و سلامت روان، ادای مسئولیت اجتماعی مجموعه دانشگاه و سما به‌عنوان یک واحد علمی و دانشگاهی در راستای افزایش سواد عاطفی، ارتباطی، تربیتی، تحلیلی و علمی عموم افراد جامعه در ابعاد روانشناختی و تربیت نیروی متخصص در رشته‌های تعیین‌شده با توجه به اهداف و نیاز جامعه را از مأموریت‌های مدرسه عالی مشاوره و مهارت‌های زندگی برشمرد.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن