دکترنقش خبر داد؛ راه‌اندازی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی غیرحضوری دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد
مطلب ویژه

29 فروردين 1399

رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد نجف آباد از راه‌اندازی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی غیرحضوری(آنلاین) در این واحد دانشگاهی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی واحد نجف آباد دکترامیررضا نقش درباره راه‌اندازی دفتر مشاوره و خدمات روانشناختی غیرحضوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد اظهار کرد: «با توجه به شرایط خاص ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا و نیازبه قرنطینه خانگی در کشور این واحد دانشگاهی اقدام به ارائه خدمات مشاوره‌ای به دو صورت خدمات آنلاین و تلفنی کرده است.»

وی افزود: «بحران‌‌های اخير و روند رو به گسترش تغييرات زندگی در دوره بیماری کرونا، نهاد خانواده و اجتماع را در معرض تهديدهايی از قبيل افزايش نارضايتی و تعارضات درونی و افزايش استرس و پرخاشگری‌ها قرار داده است. از سوی دیگر شرایط کنونی جامعه به نحوی است که امکان ارائه خدمات مشاوره به‌صورت حضوری امکان‌پذیر نیست.»

رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد نجف آباد اضافه کرد: «در همين راستا و در راستای رسالت دانشگاه درباره رفع نیازها و مشکلات خانواده‌ها و جامعه، این واحد دانشگاهی اقدام به راه‌اندازی دفاتر مشاوره خدمات روانشناختی به‌صورت تلفنی وآنلاین کرده است.»

دکترنقش گفت: «اکنون هنوز تجربه چندانی در رابطه با مشاوره غیرحضوری(آنلاین) در کشور وجود ندارد با این حال مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی این واحد دانشگاهی و همه مشاوران این مجموعه تلاش کردند خدمات خود در این زمینه را به‌صورت آنلاین به مراجعان ارائه دهند؛ بنابراین مرکز مشاوره دانشگاه تصمیم به برگزاری جلسات مشاوره غیرحضوری رایگان کرده است.»

اهداف راه‌اندازی دفتر مشاوره و خدمات روانشناختی غیرحضوری

وی کمک به خانواده‌ها برای تغییر روابط تهاجمی و خشونت، تأمین امنیت روانی و عاطفی، پذیرش وضع موجود و تغییر سبک زندگی با توجه به شرایط کنونی، تعدیل بحران‌های ایجاد شده ناشی از شرایط موجود و کمک به دانشجویان در زمینه برنامه‌ریزی درسی را از اهداف راه‌اندازی دفتر مشاوره و خدمات روانشناختی غیرحضوری دانشگاه عنوان کرد.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ادامه داد: «امیدواریم بتوانیم به لطف خدا و پشتیبانی مشاوران توانمند دانشگاه در این شرایط سخت گامی هر چند کوچک در راستای تأمین بهداشت روانی دانشجویان و خانواده‌های آنان برداریم.»

دکترنقش مطرح کرد: «دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانشگاه برای درخواست مشاوره آنلاین، فرم ثبت‌نام موجود در وبسایت این مرکز به آدرس iaun.ac.ir/e-counseling را تکمیل کرده و از خدمات این مرکز به‌صورت رایگان استفاده کنند.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن