عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان: دانشگاهیان و نخبگان در بیانیه گام دوم انقلاب نقش مهمی دارند
مطلب ویژه

26 بهمن 1398

عضو هیئت‌علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه اصفهان گفت: «همان‌طور که ازنظر یونسکو راه‌حل هر مشکلی آموزش است و این آموزش در دانشگاه‌ها انجام می‌شود، دانشگاه‌ها و نخبگان در بیانیه گام دوم انقلاب نقش مهمی دارند».

 

به گزارش روابط عمومی واحدنجف‌آباد، دکترمحمدعلی بصیری در نشست هم‌انديشی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با بررسی عوامل مختلف در توسعه و پیشرفت گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: «امنیت‌گرایی، علم‌گرایی، مردم‌سالاری، جوان‌گرایی، آگاهی‌گرایی، عدالت‌گرایی، معنویت‌گرایی و مقاومت هشت شاخصی است که با در نظر گرفتن آنها می‌توان به توسعه رسید».

وی نقش دانشگاه، دانشجو و نخبگان را یادآور شد و بیان کرد: «دانشجو و دانشگاه‌ها موتور طراحی راهکارها، ارائه سیاست‌ها، برنامه‌ریزی و در نهایت موتور نظارت و اجرا هستند».

این استاد دانشگاه کارآمدی را یکی دیگر از مسائل مهم در بیانیه گام دوم دانست و افزود: «اگر کشوری ازنظر امنیت، عدالت، مشارکت و رفاه عمومی مردم به حداکثر برسد، کارآمد است».

عضو هیئت‌علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه اصفهان گفت: «جوان‌گرایی فقط نباید در حد شعار باشد، باید به آن عمل کنیم و بتوانیم نهادها و زیرساخت‌ها را طوری طراحی کنیم که نخبگان احساس موفقیت و امید داشته باشند».

دکتربصیری در بخشی دیگر از سخنانش دستاوردهای انقلاب اسلامی را یادآور شد و افزود: «انقلاب تاکنون دستاوردهای مهمی در زمینه‌های علمی، فناوری، بینش سیاسی، احیای مفهوم عدالت و معنویت اخلاق داشته است».

وی گفت: «چالش‌ها و موانعی ازجمله اينكه، بیانیه صرفاً برای بعضی نهادها و ارگان‌های خاص اجرا شود، نیروی انسانی آموزش داده نشود، بیانیه تحت تأثیر سلیقه‌ها قرار گیرد و جناح‌ها و گروه‌ها باهم هماهنگ نشود، می‌تواند مقابل این بیانیه وجود داشته باشد که امیدواریم با پشت سر گذاشتن آنها به نتایج بسیار خوبی دست‌یابیم».

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن