با حضور صاحبان صنایع برگزار شد: نمایشگاه کشف فرصت های اشتغال در دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد
مطلب ویژه

04 دی 1398

رویداد صدرا (صنعت، دانشگاه، راه اشتغال) و نمایشگاه کشف فرصت های اشتغال با حضور صنایع منتخب استان اصفهان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد آغاز به کار نمود.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در حاشيه برگزاري نمایشگاه کار و کشف فرصت های اشتغال در این واحد دانشگاهی گفت: صدرا به عنوان رویدادی بزرگ برای کشف فرصت های اشتغال توسط دانشجویان و محک زدن مهارت ها و توانمندی ها برای نخستين بار در اين واحد دانشگاهي برگزار می شود.

دکتر امیررضا نقش افزود: رويداد صدرا، اولین برنامه حضور فعال نمایندگان صنایع بزرگ در دانشگاه به منظور مصاحبه، جذب و استخدام دانشجویان و دانش آموختگان توانمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد است.

1 a4801

وی در ادامه گفت : دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو و پیشتاز کشور در حوزه های پژوهش و فناوری به ویژه ارتباط با صنعت و جامعه، حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین را در اهداف کلان خود قرار داده و در کنار آموزش و پژوهش، مهارت آموزی و ایده پروری همراه با ایجاد آمادگی های شغلی و کارآفرینانه را در سیاستگذاری های خود قرارداده و در برنامه ریزی های منسجم با جدیت دنبال می کند که در این راستا در طول یکسال گذشته بیش از ۵۰رویداد کارآفرینانه و استارت آپی به همراه دوره های مهارت محور با شرکت جمع کثیری از دانشجویان برگزار شده است.

وی افزود: در رویداد صدرا بیش از ۲۵شرکت بزرگ و معتبر در حوزه های مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی پزشکی و روانشناسی ضمن معرفی شرکت ، نیازهای استخدامی خودشان را ارائه نموده و مستقیما اقدام به جذب نیروی انسانی از بین دانشجویان توانمند دانشگاه می نمایند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد ، ایجاد فرصتی برای محک زنی دانشجویان از وضعیت توانمندی ها و مهارت های خود و کشف انتظارت صنعت از دانش آموخته آماده به کار را از دیگر اهداف این رویداد برشمرد و افزود: کشف این انتظارات برای یک دانشجو در طول مدت تحصیل بسیار حساس و سرنوشت ساز است و می تواند انگیزه ای برای کسب مهارت های شغلی در طول مدت تحصیل و زمینه سازی برای اشتغال پایدار شود.

دکترنقش ارتباط اثربخش صنعت با دانشگاه را کلید توسعه فناوری دانست و افزود: در عصر حاضر روابط پیچیده بین فناوری و نوآوری باعث پدید آمدن نظام نوآوری گردیده است و در نظام ملی نوآوری هر کشور ار تباط متقابل سه راس مثلث صنعت، دانشگاه و دولت بسیار مهم و اساسی است که در این میان نقش دولت ها سیاستگذاری و تسهیل کنندگی برای دو بازیگر اصلی یعنی صنعت و دانشگاه می باشد. بر همین اساس رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد ارتباط نزدیک بین دانشگاه و صنعت و جامعه و پاسخگویی به مسائل روز کشور و نیازهای جامعه از طریق پژوهش اثربخش و فناوری ارزش آفرین می باشد چرا که دانشگاه در منویات رهبری معظم انقلاب قوه عاقله کشور شناخته شده است.

دکتر نقش در پایان افزود: حرکت دانشگاه باید به سمتی باشد که این ارتباط را مستحکم‌تر کند. این اتفاق سال‌هاست که در واحد نجف‌آباد افتاده و آماده‌ایم برای آینده شغلی دانشجویان قدم‌های مثبتی برداریم.

گفتني است نمایشگاه کار و کشف فرصت های اشتغال، سوم و چهارم دی ماه در ساختمان اندیشه دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد داير است.

 

تماشاخانه تصویر

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن