چاپ کردن این صفحه

رونمائي از اولین محصول دانش بنیان فرهنگی دانشگاه های آزاداسلامي باعنوان اپليكيشن كهكشان قرآني در واحدنجف آباد
مطلب ویژه

25 تیر 1398

عضو هیئت‌علمی گروه ریاضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: در اپلیکیشن کهکشان قرآنی تلاش شده آموزش قرآن به جوانان با قالب‌های سرگرم‌کننده، جذاب و نشاط‌ آور باشد.

 

به گزارش پايگاه خبري واحد نجف‌آباد، همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآنی در مرحله استانی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با حضور مسئولان استان اصفهان، شهرستان نجف‌آباد و هیئت‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی از اپلیكیشن كهكشان قرآنی به عنوان نخستین محصول دانش‌بنیان فرهنگی دانشگاه‌های آزاد اسلامی رونمایی شد.

مجری طرح و عضو هیئت‌علمی گروه ریاضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در گفتگو با پايگاه خبري واحد در این باره اظهار کرد: امروزه گسترش روزافزون تکنولوژی و استفاده از ابزارهای نوظهور به‌عنوان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر در جامعه است و در این زمینه شاهد پیدایش گفتگوها، طراحی، ساخت ابزارها و برنامه‌های مختلفی هستیم.

دكترمصطفی جعفری اضافه کرد: برخی از این برنامه‌ها نگاهی اندیشه‌ای به‌دنبال دارند و برخی نیز صرفاً با هدف ایجاد تنوع، لذت و پرکردن اوقات فراغت طراحی و ساخته شده‌اند و در این بین نگاه سومی نیز وجود دارد که به‌دنبال رویکرد تلفیقی از هر دو بُعد ‌است.

وی یادآور شد: اپلیکیشن کهکشان قرآنی یک طرح قرآنی با هدف ایجاد سرگرمی و نشاط علمی و فرهنگی است و از طرف دیگر به‌دنبال آشناكردن جوانان و نوجوانان با معارف بلند قرآنی است؛ به‌همین منظور در طراحی این برنامه با در نظر گرفتن الگوهای ریاضی تلاش کردیم با رویکرد قرآن و با نگاه نظام معناشناسی شبکه‌ای به سمت موضوعات و مفاهیم ناب قرآنی برویم.

مجری طرح و عضو هیئت‌علمی گروه ریاضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با بیان استقبال عمومی استفاده از فناوری‌های نوین تأكید كرد: امروزه ابزارهایی چون گوشی‌های هوشمند، تبلت و رایانه‌های همراه کاربران زیادی دارند و ما می‌توانیم از این فرصت بهره جسته و با تهیه برنامه‌ها و سرگرمی‌های جذاب قرآنی برای این‌گونه ابزارها، پایه‌گذار یک حرکت نو باشیم که امکان ارتباط دانشجویان با مفاهیم مدنظر را در هر فضا و زمان ممکن ایجاد کند.

دكترجعفری یادآ‌ور شد: واضح است که این کار مخاطب بیشتری را به‌دنبال خواهد داشت و دانشجویان می‌توانند اوقات فراغت خود را با سرگرمی‌هایی در راستای بالابردن سطح فرهنگ اسلامی ـ قرآنی خویش سپری کنند.

 

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن