دكترثمری:جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران در ۱۵ محور برگزار می‌شود
مطلب ویژه

16 دی 1397

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هفتمین جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران این دانشگاه در ۱۵ محور علمی و سه حوزه برگزار می‌شود.

به گزارش پايگاه خبري واحد نجف‌آباد، هفتمین جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۱۴ تا ۱۶ اسفند سال جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار می‌شود و مهلت ارسال اختراعات به دبیرخانه جشنواره برای داوری تا اول بهمن سال جاری است.

دكترداوود ثمری  در جلسه هماهنگی برگزاری هفتمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد درباره محورهای این جشنواره گفت: این جشنواره با ۱۵ محور علمی و در سه حوزه دانش‌آموزی، دانشجویی و اعضای هیئت علمی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند تا اول بهمن آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی اضافه کرد: پس از داوری اولیه آثار از طریق سامانه پیش‌بینی شده برای این کار و اعلامیه برگزیده‌های بخش مقدماتی در اواخر بهمن، آثار برگزیده برای داوری فیزیکی به جشنواره دعوت می‌شوند.

IMG 0539 3a18d

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد نیز از آمادگی کامل برای میزبانی این جشنواره خبر داد و متذکر شد: از تمام امکانات و ظرفیت‌های واحد نجف‌آباد برای برگزاری باشکوه این رویداد علمی و عملی استفاده کرده‌ایم و تمام برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

دكترامیررضا نقش، برگزاری این جشنواره در واحد نجف‌آباد را فرصتی کم‌نظیر دانست و افزود: تمرکز ۳۰ درصد از صنایع استان اصفهان در شهرستان نجف‌آباد فرصت مغتنمی است که دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان توانست با تکیه بر ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود، ایحاد اعتماد در بخش صنعت و برقراری ارتباطی دو سویه، بیش از ۱۳ میلیارد ریال از طرح‌های صنعتی را پشتیبانی و اجرا کند.

IMG 0513 91d0c

وی از رشد ۳۰۰ درصدی جذب طرح‌های برون‌دانشگاهی خبر داد و خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته توانسته‌ایم در جذب طرح‌های برون‌دانشگاهی رشدی ۳۰۰ درصدی داشته باشیم. این نشان می‌دهد صنایع برای رفع مشکلاتشان در مسیر اعتماد به دانشگاه گام برمی‌دارد.

در ادامه دبیر هفتمین جشنواره مخترعین، مبتکران و نوآوران از استقبال کم‌نظیر از جشنواره خبر داد و گفت: هفتمین دوره این جشنواره در حالی به میزبانی واحد نجف‌آباد برگزار می‌شود که با استقبال چشمگیری مواجه بوده‌ایم.

دكترحامد قمی افزود: یکی از دعدغه‌های همیشگی مخترعان تجاری‌سازی اختراع آنهاست، ازاین‌رو از داورانی استفاده شده که ارتباط گسترده و مؤثری با بخش صنعت دارند تا مخترعان بتوانند به‌صورت مستقیم با بخش صنعت مرتبط شوند.

به گزارش پايگاه خبري واحد نجف آباد، سال گذشته و در ششمین دوره جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران به میزبانی واحد تهران مرکزی، بیش از ۳۰۰ طرح به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ۱۳۶ اختراع به نمایشگاه ارائه و در نهایت ۲۳ طرح در داوری فیزیکی و بنیاد نخبگان پذیرفته شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از هفتمین دوره جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس سایت این جشنواره ifi۲۰۱۹.iaun.ac.ir مراجعه کنند.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن