دفتر EDO دانشکده پزشکی واحد نجف‌آباد به بهره‌برداری رسید

28 تیر 1395

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه برگزاری المپیاد علمی دانشجویان این دانشگاه، دفتر EDO دانشکده پزشکی واحد نجف آباد را افتتاح کرد.

دکتر سید علی ابطحی که برای شرکت در آیین افتتاحیه نخستین المپیاد علمی متمرکز دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور که در نجف آباد برگزار می شود، شرکت کرده بود، به تبیین برنامه‌های این معاونت پرداخت.

ابطحی، ارتقای کیفی آموزش را اولویت تمام کارها دانست و خاطرنشان کرد: «بر اساس برنامه ابلاغی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر ارتقای کیفیت آموزش، این امر بلافاصله در اولویت تمام کارهای ما قرار گرفت. برای رسیدن به این هدف در ابتدا به نیروی انسانی کافی و متخصص نیاز داریم که برای جذب آن با هیچ گونه مشکلی مواجه نیستیم. در گام‌های بعدی وجود امکانات، تجهیزات و فضای کافی آموزشی ضروری به نظر می رسد که در این خصوص نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است.»

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به جایگاه و نقش دفاتر EDO در دانشگاه‌ها، از این دفاتر به عنوان مسیر اصلی ارتقای کیفیت یاد کرد و گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد توانسته است به خوبی از این دفتر استفاده و در این زمینه برنامه‌های ابلاغی سازمان مرکزی دانشگاه را به نحو احسن به مرحله اجرا درآورد

وی افزود: «در سال جاری بیش از 50 مرکز مهارت بالینی راه اندازی کردیم که همه آنها امکان برگزاری امتحانات آسکی پزشکی را دارند. بسیاری از واحدهای دانشگاهی ما همانند دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، واحد نمونه کشوری هستند. آنچه که مهم است این است که توانسته ایم در وزارتخانه متبوع، اعتماد خوبی را ایجاد کنیم تا به این نکته برسند که دانشگاه آزاد اسلامی هیچگاه تنها به دنبال توسعه کمی نیست و اولویت آن در همه حال، توسعه کیفی و ارتقای سطح آموزش است.»

ابطحی با توجه به وجود امکانات بسیار خوب در واحد نجف آباد برای برگزاری این المپیاد علمی گفت:« مجموعه امکانات مناسب برای اسکان و برنامه ریزی دقیق و نگاه مثبت رئیس واحد نجف آباد باعث شد تا این دانشگاه، میزبانی شایسته برای نخستین المپیاد علمی متمرکز دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور باشد.»

ابطحی: در سال جاری بیش از 50 مرکز مهارت بالینی راه اندازی کردیم که همه آنها امکان برگزاری امتحانات آسکی پزشکی را دارند

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در آیین افتتاحیه آغاز به کار این المپیاد علمی در جمع دانشجویان شرکت کننده در واحد نجف آباد گفت:«خدا را شاکریم که این توفیق حاصل شد که دانشگاه آزاد اسلامی بتواند به صورت مستقل المپیاد حوزه علوم پزشکی را برای دانشجویان پزشکی برای اولین بار بصورت متمرکز برگزار کند

وی خطاب به دانشجویان شرکت کننده در این رویداد علمی گفت: «یقینا همه شما مفاخر کشور و دانشجویان نمونه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هستید و منتخبین شما در حقیقت نمایندگان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در وزارت بهداشت خواهند بود. هدف از برگزاری این المپیاد آموزش کار گروهی و تیمی در دانشگاه و شناسایی مفاخر علمی و قدر دانی از همت والای آنها و ارج نهادن به تلاش های دانشجویان منتخب می باشد. برگزاری یک چنین برنامه هایی قطعا در افزایش روحیه نشاط و شادمانی شما موثر خواهد بود.»

دکتر سید محمد امیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و رئیس اجرایی المپیاد که میزبانی این رقابت های علمی را بر عهده دارد، در مورد این المپیاد گفت:«۳۳۲نفر دانشجوی پزشکی وپیراپزشکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور بعد از گذراندن آزمون های مربوطه در واحدهای دانشگاهی محل تحصیل خود به این المپیاد راه پیدا کردند.»

امیری افزود: « در طول سه روز برگزاری این رقابت علمی دانشجویان شرکت کننده در المپیاد در چهار حیطه علمی مدیریت نظام سلامت، فلسفه پزشکی،استدلال بالینی وتفکر علمی وعلوم پایه به رقابت می پردازند و با برنامه ریزی انجام شده در پایان روز سوم با کمک استادان برجسته کشوری در حوزه علوم پزشکی عملکرد دانشجویان شرکت کننده مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.»

وی خاطرنشان کرد: «۳۶ نفر از برگزیدگان این المپیاد به هشتمین المپیاد علمی دانشحویان علوم پزشکی کشور که در شهریور امسال در تهران برگزار می شود، راه پیدا می کنند.»

در حاشیه برگزاری المپیاد علمی دانشجویان با حضور دکتر ابطحی دفتر EDO دانشکده پزشکی واحد نجف آباد نیز افتتاح شد.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن