برگزاری کارگاه آشنایی با روش های تحقیق در واحد نجف آباد

03 اسفند 1394

استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در کارگاهی تحت عنوان آشنایی با روش های تحقیق، با جدید ترین روش های تحقیق روز دنیا آشنا شدند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از واحد نجف آباد، در این همایش که به همت حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برگزار شد رضا ابراهیمی معاون پژوهش و فناوری واحد نجف آباد روش های تحقیق و ارائه مقالات به مجلات علمی بین المللی را برای شرکت کنندگان شرح داد.

ابراهیمی گفت:«باتوجه به روند رو به رشد دانشجویان تحصیلات تكمیلی در كشور برخی موسسات سودجو چاپ مقاله بوجود آمده­اند كه تنها دغدغه آنها موارد مالی و تجاری است و از دانشجویان هزینه گزاف دریافت می­كنند تا مقالات آن­ها را به اسم مجله تخصصی در مجلات نامعتبر و فاقد ارزش علمی چاپ کنند. مجله های جعلی مجله هایی هستند كه با نام و اعتبار برخی مجله های معتبر كار می كنند ولی در واقع هیچ گونه ارتباطی با آن مجله ها ندارند. این افراد با ساخت یك وب سایت با نام و مشخصات مجله اصلی شروع به كلاهبرداری از محققین نموده و با دریافت مبالغ بالا مقالات را به چاپ می رسانند»

وی با هشدار به دانشجویان در خصوص این قبیل موسسات افزود:« هیچ موسسه ای برای نوشتن پروپوزال، پایان نامه، مقاله و اخذ پذیرش از مجلات، دارای مجوز از وزارت علوم نمی باشد و از نظر دانشگاه بدون اعتبار هستند. لذا به دانشجویان گرامی توصیه می کنم از ارسال مقالات خود به این موسسات و پرداخت هزینه های گزاف خودداری نموده و با كمك استاد راهنمای خود مقاله را تنظیم وبه مجله های تخصصی ارسال کنند.»

ابراهیمی خطاب به استادان گفت: «یكی از وظایف استادان درس روش تحقیق، معرفی مجله های تخصصی هر رشته به دانشجوها می باشد. یكی از مزایای معرفی مجلات تخصصی هر رشته، آشنایی با موضوع های كارامد و نیاز روز و نهایتا خروجی فعالیت های پژوهشی معتبر که باعث تحقق ارتباط هر چه بیشتر صنعت با دانشگاه می شود. استادان باید راهنمایی و كمك به دانشجو در امر نوشتن مقاله و ارسال آن به مجله تخصصی را مد نظر قرار دهند . همچنین پیش از ارائه مقاله به مجلات برای چاپ، لازم است اعتبار مجله توسط مدیر پژ‍وهشی دانشكده مورد بررسی قرار گیرد و حتما می بایست مقاله به مجلات تخصصی رشته مرتبط ارسال شود. مجله انتخابی نباید در لیست مجلات نامعتبر وزارت علوم، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و لیست اعلام شده توسط معاونت پژوهش و فناوری واحد قرار داشته باشد»

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن