دکترنقش خبر داد: راهیابی۱۳۱ طرح به مرحله داوری حضوری جشنواره مخترعان و مبتکران
مطلب ویژه

13 اسفند 1397

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از راهیابی ۱۳۱ طرح به مرحله داوری حضوری جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

 دکترامیررضا نقش در گفتگو باپایگاه خبری واحدنجف آبادبا اعلام این خبر که هفتمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی از فردا به مدت سه روز به میزبانی واحد نجف‌آباد آغاز می‌شود، اظهار کرد:‌ ۱۳۱ طرح از بین بیش از ۱۹۰ طرح ارسالی به دبیرخانه هفتمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران به مرحله داوری حضوری راه یافتند.

وی افزود: این طرح‌ها بعد از داوری‌های اولیه توسط کمیته داوران شرایط لازم و امتیاز مورد نظر را برای شرکت در مرحله حضوری نمایشگاه پیدا کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد اظهار کرد: این طرح‌ها در نمایشگاه جنبی جشنواره که از ۱۴ تا ۱۶ اسفند به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار می‌شود به نمایش گذاشته می‌شوند و پس از داوری‌های حضوری که در ۱۵ پنل داوری برگزار می‌شود، طرح‌های برتر مورد تشویق‌های مادی و معنوی قرار خواهند گرفت

112 2befb

ذکترنقش با توجه به کیفیت طرح‌های ارسال‌شده پیش‌بینی کرد که حدود ۲۵درصد طرح‌ها توسط کمیته داوران به‌عنوان طرح‌های برتر انتخاب شوند و تصریح کرد: طرح‌های راه‌یافته به مرحله حضوری در ۱۰ زیرگروه مختلف دسته‌بندی شدند که بیشترین تعداد اختراعات مربوط به گروه مکانیک و هوافضا با ۲۷ طرح و کمترین آن مربوط به گروه علوم دارویی با دو طرح است.

وی افزود: در زمینه مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات ۲۱ طرح، مهندسی مواد و متالورژی هفت طرح، مهندسی نساجی و معماری پنج طرح، مهندسی عمران سه طرح، صنایع غذایی پنج طرح، شیمی و مهندسی شیمی ۹ طرح، پزشکی، تجهیزات و مواد پزشکی ۱۴ طرح، مهندسی برق ۲۲ طرح و در بخش دانش‌آموزی ۱۶ طرح به مرحله حضوری این جشنواره راه یافتند.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن