چاپ کردن این صفحه

چند نکته مهم و قابل توجه برای شرکت در امتحانات مجازی (نحوه بارگذاری تصویر پاسخنامه در سوالات تشریحی)
مطلب ویژه

07 تیر 1399

از روز شنبه ۷ تیرماه امتحانات غیرحضوری عمومی و تخصصی مطابق برنامه امتحانی دانشجویان از طریق سامانه امتحانات مجازی آغاز خواهد شد.

1️⃣ مهمترین نکته حفظ آرامش و کنترل استرس است.

2️⃣ اکیدا توصیه می شود قبل از شروع امتحان، تذکرات و مطالب موجود در صفحه iaun.ac.ir/quiz را با دقت مطالعه نموده و حتما فیلم های آموزشی را ببینید.

3️⃣ حتما قبل از شروع امتحان های خود، در آزمون های فرضی و آزمایشی موجود در سامانه شرکت نمایید و نحوه بارگذاری پاسخنامه و سایر موارد را عملا تمرین کنید.

4️⃣ توجه کنید که درامتحان های تشریحی حداکثر ظرفیت برای آپلود هر برگ پاسخنامه 2 مگا بایت می باشد و سامانه فایل های بزرگتر از 2 مگا بایت را بارگذاری ننموده و خطا می دهد. البته تعداد و نوع فایل های قابل پیوست نمودن برای پاسخ سوالات می تواند متعدد باشد و محدودیتی وجود ندارد (هر فایل 2 مگا بایت) لذا پیشنهاد می شود برای اینکه به مشکلی برخورد نکنید اگر تعداد برگ های پاسخنامه شما بیش از یک برگه می شود از هر برگ پاسخنامه جداگانه عکس تهیه نمایید و پس از تنظیم اندازه و حجم عکس، آن را در قسمت پیوست فایل (attach) قرار دهید و سپس برگ دوم پاسخنامه و به همین ترتیب برای تمامی برگ های پاسخنامه جداگانه یک فایل پیوست شود. (مجددا تاکید می شود هر برگ پاسخنامه یک فایل شود و به هیچ عنوان برگه ها را به صورت سرهم تبدیل به یک فایل ننمایید چون قطعا حجم آن بیشتر از 2 مگابایت می شود) پسوند فایل های پیوست می تواند از هر نوعی باشد.

توجه: امکان پیوست نمودن کلیه فرمت ها فایل اعم از (ِdoc,pdf,jpg,rar,tif,....) درقسمت پیوست (attach) فایل تصویر پاسخنامه وجود دارد و هیچ محدودیتی نیست

5️⃣ توصیه می شود برای سوالات تشریحی (که پاسخ ها باید به صورت تصویر در سامانه بارگذاری شود) وقت پاسخگویی به سوالات امتحان را طوری تنظیم کنید که جهت بارگذاری فایل های پاسخنامه وقت کافی داشته باشید چون به محض اتمام وقت آزمون سامانه شما بسته خواهد شد و امکان بارگذاری پاسخنامه در هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت. لذا ترجیحا پس از پرشدن هر برگ پاسخنامه بلافاصله فایل تصویر آن را در سامانه بارگذاری نمایید و سپس به سراغ سوال بعدی و ادامه آزمون بروید لذا توصیه اکید می شود از جمع کردن برگه های پاسخنامه برای تهیه و تنظیم تصویر آنها درانتهای آزمون جدا خودداری نمایید چون به احتمال زیاد دچار کمبود وقت خواهید شد. توضیح اینکه از اساتید خواسته شده است حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد وقت امتحان ها را از وقت استاندارد بیشتر در نظر بگیرند که دانشجویان وقت کافی برای آپلود داشته باشد)

موارد مرتبط

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن