جدول زمانبندی انتخاب واحد ترم تابستان 1400 در سامانه آموزشیار

23 تیر 1400

 

تذکرات مهم درخصوص انتخاب واحد ترم تابستان ۱۴۰۰

1- تذکرات درخصوص سامانه آموزشیار

 دانشجویان گرامی از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۴/۲۳ می توانند با مراجعه به سامانه آموزشیار به آدرس : edu.iau.ac.ir
حسب راهنمای انتخاب واحد اقدام به ثبت درخواست اولیه برای انتخاب واحد دوره تابستان و پرداخت شهریه نمایند تا پس از فعال شدن فرایند انتخاب واحد از روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۴/۲۶ (مطابق جدول زمانبندی) دروس انتخابی در دروه تابستان را اخذ نمایند.

حسب روال جدید (فعال نمودن خدمات مبتنی بر درخواست) دانشجویان لازم است قبل از فرایند انتخاب دروس دوره تابستان، اقدام به ثبت درخواست اولیه برای کنترل مجاز بودن به انتخاب واحد و پرداخت شهریه نمایند تا در روز انتخاب واحد صرفا اقدام به ثبت دروس خود نمایند. این امر در جهت تسهیل در فرایند پرداخت شهریه و انتخاب دروس برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

در روز انتخاب واحد بعد از ثبت درخواست دانشجویان و پرداخت شهریه، (شهریه ثابت + بخشی از شهریه متغیر) دسترسی برای انتخاب دروس برای دانشجویان فراهم می شود و پیام مربوطه از طریق پیام رسان نیز به دانشجو ارسال می گردد.

2- تذکرات مربوط به آیین نامه آموزشی ترم تابستان

انتخاب واحد دوره تابستان
 از ۰۴/۲۶ تا ۰۴/۳۱

شروع و پایان کلاس‌ها
 از ۰۵/۰۲ تا ۰۶/۰۵

بازه امتحانات
 از ۰۶/۰۶ تا ۰۶/۱۱

شهریه ترم تابستان
 ۶ واحد و کمتر : ½ ‌(نصف) شهریه ثابت + شهریه متغیر دروس اخذ شده
 ۷ واحد و بیشتر : ⅔ (دو سوم) شهریه ثابت + شهریه متغیر دروس اخذ شده

ترم تابستان فقط مخصوص مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) رشته های غیرپزشکی می باشد. (دانشجویان رشته های علوم پزشکی صرفا می توانند دروس عمومی را اخذ نمایند)

 کلیه کلاس های درسی و امتحانات ترم تابستان به صورت غیرحضوری (مجازی) و از طریق سامانه سیما برگزار می گردد. و طوری برنامه ریزی شده است که تداخلی با کلاس های حضوری دروس عملی نیمسال دوم ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که در طول تابستان برگزار می گردد، نداشته باشد.

 انتخاب واحد در ترم تابستان اختیاری و به دلخواه دانشجو می باشد.

معمولا به دلیل فشرده بودن زمان ترم تابستان، تنها دروس عمومی و برخی دروس پایه و کارآموزی و پروژه ارائه می‌شود. در برخی موارد و به تشخیص مدیران گروه های آموزشی، احتمال ارائه بعضی از واحدهای تخصصی هم وجود دارد.

حداکثر تعداد واحد درسی قابل اخذ در دوره تابستان، ۸ واحد است.

برای دانشجویانی که با حداکثر ۱۰ واحد درسی (بدون در نظر گرفتن درس معرفی به استاد) فارغ التحصیل می‌شوند، اخذ ۱۰ واحد بلامانع است.

اخذ دروس وصایای امام و آشنایی با قرآن مازاد بر سقف واحد (۸ واحد) بلامانع است. اخذ این دو درس، علاوه بر ۱۰ واحد امکان پذیر نیست.

نمرات و معدل دروس ترم تابستان در معدل کل محاسبه می‌شود و تاثیر دارد ولی ترم تابستان در تعداد سنوات محاسبه نشده و مشروطی هم ندارد.

 

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد نجف آباد

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن