اطلاعیه های بیشتر

 • فوری - اطلاعیه معرفی به استاد
  فوری - اطلاعیه معرفی به استاد چهارشنبه, 27 شهریور 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

  به اطلاع دانشجويان محترمي كه متقاضي فراغت از تحصيل در شهريورماه هستند مي رساند؛ امتحان معرفي به استاد در تاريخ ۱۳۹۸/۶/۳۱  ساعت 9 صبح در ساختمان انديشه برگزار مي گردد. لطفا جهت هماهنگي به اداره امتحانات مراجعه فرمائيد.

  در دانشجویی بازدید: 57 بار
 • اطلاعیه صندوق رفاه درخصوص اعطای تسهیلات وام شهریه یا تقسیط شهریه باچک درسال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸
  اطلاعیه صندوق رفاه درخصوص اعطای تسهیلات وام شهریه یا تقسیط شهریه باچک درسال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ چهارشنبه, 27 شهریور 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

  با توجه به شروع ایام حذف و اضافه و لزوم تعیین تکلیف بدهی شهریه دانشجویان، صندوق رفاه دانشجویان تسهیلات وام شهریه و تقسیط شهریه باچک ارائه می دهد.


  دانشجویانی که تمایل به استفاده از این تسهیلات دارند از تاریخ ۹۸/۶/۲۸ تا ۹۸/۷/۱۰ به صندوق رفاه مراجعه نمایند.

   

   

  جدول تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی

   

  دانلود فایل PDF جدول تسهیلات صندوق رفاه دانشجوئی

  در دانشجویی بازدید: 369 بار
 • اطلاعیه های ویژه پذیرفته شدگان اصلی و ذخیره رشته های علوم پزشکی
  اطلاعیه های ویژه پذیرفته شدگان اصلی و ذخیره رشته های علوم پزشکی یکشنبه, 24 شهریور 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

  اطلاعیه شماره ۲ : اعلام آخرین مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان اصلی رشته های علوم پزشکی

  کلیه داوطلبانی که پذیرش شده اصلی رشته های علوم پزشکی می باشند ضروری است با مراجعه به سامانه ثبت نام ورودیهای جدید حداکثر تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۲۶ شهریور با مراجعه به وب سایت rs.iaun.ac.ir نسبت به ثبت نام الکترونیکی و تشکیل پرونده اقدام نمایند. بدیهی است عدم ثبت نام در مهلت مقرر به منزله انصراف از ثبت نام بوده و هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

   

   

  اطلاعیه شماره ۱ : آخرین مهلت تحویل فرم اعلام آمادگی ویژه پذیرفته شدگان ذخیره رشته های علوم پزشکی

  کلیه داوطلبانی که در لیست ذخیره های پذیرش با آزمون رشته های علوم پزشکی واحد نجف آباد می باشند در صورت تمایل به بررسی اولویت پذیرش حداکثر تا پایان وقت اداری سه شنبه ۲۶ شهریور فرصت دارند با مراجعه حضوری و با همراه داشتن کارت ملّی خود، به اداره آموزش دانشکده پزشکی (آقایان کافی موسوی یا جلالی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص (فرم شماره ۱۵ قابل دانلود از لینک زیر) و اعلام آمادگی جهت قرارگرفتن در اولویت پذیرش اقدام نمایند. عدم مراجعه در مهلت مقرر به منزله انصراف از پذیرش بوده و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود. بدیهی است اسامی پذیرفته شدگان لیست ذخیره از طریق همین وب سایت اعلام خواهد شد. دانلود فرم اعلام امادگی (فرم شماره ۱۵)

   

   

  شماره های تلفن های اداره پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد :

  ۰۳۱۴۲۲۹۲۱۱۰ - ۰۳۱۴۲۲۹۲۰۹۸ - ۰۳۱۴۲۲۹۲۱۵۵ - ۰۳۱۴۲۲۹۲۱۵۶ - ۰۳۱۴۲۲۹۲۱۵۷

  در دانشجویی بازدید: 451 بار
 • ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی رشته های با آزمون مقطع کارشناسی سال ۱۳۹۸
  ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی رشته های با آزمون مقطع کارشناسی سال ۱۳۹۸ یکشنبه, 24 شهریور 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

  به اطلاع کلیه پذیرفته شدگان نهایی رشته های با آزمون مقطع کارشناسی سال ۱۳۹۸ می رساند برای ثبت نام لازم است به بخش ثبت نام ورودی های جدید به آدرس rs.iaun.ac.ir مراجعه و با ورود به لینک تشکیل پرونده الکترونیکی، اطلاعات خود را ثبت و مراحل ثبت نام را بر اساس پیامک های دریافتی دنبال نمایید.

   

  در ثبت اطلاعات دقت فرمایید که شماره موبایل خود را به شکل صحیح ثبت نمایید چون تأیید یا عدم تأیید مراحل بعدی ثبت نام از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

   

  شماره های تلفن های اداره پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد :

  ۰۳۱۴۲۲۹۲۱۱۰ - ۰۳۱۴۲۲۹۲۰۹۸ - ۰۳۱۴۲۲۹۲۱۵۵ - ۰۳۱۴۲۲۹۲۱۵۶ - ۰۳۱۴۲۲۹۲۱۵۷

   

  در دانشجویی بازدید: 620 بار
 • شروع به کار سلف سرویس مرکزی دانشگاه از ۲۴ شهریور
  شروع به کار سلف سرویس مرکزی دانشگاه از ۲۴ شهریور چهارشنبه, 20 شهریور 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

  با توّجه به شروع ترم تحصیلی جدید به اطلاع می رساند سلف سرویس مرکزی دانشگاه از ۲۴ شهریور شروع به طبخ و توزیع غذا به دانشجویان، کارکنان و اساتید محترم می نماید.

   

  جهت رزرو غذا به سامانه اتوماسیون تغذیه دانشگاه مراجعه فرمایید.

   

  لازم به ذکر است نظر به افزایش چند برابری مواد اولیه در دو سال گذشته، قیمت غذای دانشجویی براساس بند۶ بخشنامه شماره ۳۰/۹۰۸۳ مورخ ۹۷/۶/۲۰ وزارت علوم و ابلاغ شماره ۱۱/۹۸۲ مورخ ۹۸/۳/۲۲ سازمان مرکزی دانشگاه آزاداسلامی به صورت متمرکز در کلیه واحدهای کشور افزایش یافته است.

  در دانشجویی بازدید: 292 بار
 • در دانشجویی بازدید: 730 بار
 • راهنمای پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی سال ۹۸
  راهنمای پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی سال ۹۸ سه شنبه, 12 شهریور 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید
  اطلاعات مربوط به پذیرفته‌‌شدگان دوره دکتری تخصصی «Ph.D» با آزمون سال ۱۳۹۸، مدارک لازم و سایر شرایط و ضوابط برای ثبت‌نام در دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، به اطلاع‌ پذیرفته‌شدگان‌ دوره دکتری تخصصی سال ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی می رساند نتایج دوره با آزمون این مقطع روز پنج شنبه ۷ شهریورماه ۱۳۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است.

  پرونده همه پذیرفته‌شدگان دوره دکتری تخصصی سال ۱۳۹۸ جهت احراز صلاحیت‌های عمومی تحت بررسی است، لذا ثبت‌نام و ادامه تحصیل پذیرفته‌شدگان این مرحله منوط به تأیید صلاحیت‌های عمومی ایشان توسط مراجع ذیصلاح خواهد بود.

  پذیرفته‌شدگان لازم است مطابق مفاد مندرج در ذیل و با در دست داشتن مدارک لازم در زمان تعیین‌شده به محل‌های دانشگاهی مربوطه مراجعه کنند. با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مجوز ثبت‌نام اتباع خارجی مقیم متعاقب انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت‌های اقامتی اتباع مزبور و اعلام رسمی آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت است.

  پذیرفته‌شدگانی که در فرم ثبت‌نام اینترنتی شرکت در آزمون، خود را مشمول ماده واحده مصوب مجلس شورای اسلامی موضوع استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران دانسته‌اند، باید هنگام ثبت‌نام فرم مربوط به تعهدنامه استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران را تکمیل و به واحد یا مرکز دانشگاهی ارائه دهند.

  بدیهی است چنانچه در هر زمان از ثبت‌نام و یا حین تحصیل، واجد شرایط بودن این قبیل از دانشجویان در استفاده از سهمیه مذکور به اثبات نرسد، دانشگاه از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آورد و در این صورت حق اعتراض نخواهند داشت و به علت سوء استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران، پیگرد قانونی آنها برای دانشگاه محفوظ خواهد ماند.

   

  مدارک لازم برای ثبت‌نام در دانشگاه آزاد اسلامی

  براساس راهنمای منتشرشده مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی؛ اصل مدرک تحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد و ریز نمرات با ذکر معدل، اصل شناسنامه عکس‌دار و دو برگ فتوکپی از تمام صفحات آن، شش قطعه عکس۴×۳ تمام‌‌رخ که در سال جاری تهیه شده باشد (برای مشمولین ۱۲ قطعه)، اصل و یک برگ فتوکپی کارت ملی، مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران پذیرفته‌شده را مشخص کند (از جمله فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته یا دکتری عمومی یا لغو معافیت تحصیلی دوره‌های مذکور که بیش از یک سال از فراغت از تحصیل فرد نگذشته باشد.)، تکمیل و ارائه فرم‌های درخواست ثبت‌نام و تعهدات مربوط، از مهم‌ترین مدارک لازم برای ثبت‌نام قبول‌شدگان در دانشگاه آزاد اسلامی است.

  چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش، ثبت‌نام و تحصیل مشخص شود که متقاضی فاقد شرایط مندرج در دفترچه راهنما بوده است ضمن لغو پذیرش مطابق ضوابط با وی برخورد خواهد شد.

   

  زمان و محل ثبت‌نام

  پذیرفته‌شدگان نهایی همه رشته‌ها لازم است شخصاً در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۱۱ و ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸ برای ثبت‌نام به واحدهای مربوطه که آدرس و تلفن آنها در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس http://www.sanjesh.iau.ac.ir درج شده است، مراجعه کنند. همچنین لازم است پذیرفته‌‌شدگان جهت اطلاع از چگونگی ثبت‌نام ورودی‌‌های جدید به سایت اینترنتی واحدهای دانشگاهی نیز مراجعه کنند. (آدرس سایت واحدها و مراکز دانشگاهی در سامانه اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس http://iau.ac.ir نیز درج شده است).

  گفتنی است عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقی شده و هیچ‌گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.

  پذیرفته‌شدگان واحدهای علوم و تحقیقات، تهران‌مرکزی، تهران‌جنوب، تهران شمال، تهران شرق، سنندج، نجف آباد، تبریز، کرج، قم، قزوین، اصفهان (خوراسگان)، شهرری، بروجرد، شیراز و اراک جهت اطلاع از چگونگی و زمان ثبت‌نام به آدرس سایت آن واحد‌ها به شرح ذیل مراجعه کنند.

  علوم و تحقیقات به آدرس : www.srbiau.ac.ir

  تهران‌مرکزی به آدرس : www.iauctb.ac.ir

  تهران‌جنوب به آدرس : www.azad.ac.ir

  تهران شمال به آدرس : www.iau-tnb.ac.ir

  تهران شرق به آدرس : www.iauet.ac.ir

  اصفهان (خوراسگان) به آدرس:www.register.khuisf.ac.ir

  نجف‌آباد به آدرس : http://rs.iaun.ac.ir

  سنندج به آدرس : www.iausdj.ac.ir

  تبریز به آدرس : www.iaut.ac.ir

  کرج به آدرس : www.kiau.ac.ir

  قم به آدرس : www.qom-iau.ac.ir

  قزوین به آدرس : www.qiau.ac.ir

  بروجرد به آدرس : www.aiub.ac.ir

  شیراز به آدرس : www.iaushiraz.ac.ir

  اراک به آدرس : www.iau-arak.ac.ir

  یادگار امام خمینی (ره) شهرری به آدرس: www.iausr.ac.ir

  پذیرفته شدگان واحدها و مراکز بین المللی و برون مرزی توجه داشته باشند که (مطابق آئین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اسلامی) مجوز انتقال، میهمانی و جابجایی تحت هیچ شرایطی به آنها داده نخواهد شد.

  در دانشجویی بازدید: 389 بار
 • اطلاعیه روزها و ساعات کاری دانشگاه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸
  اطلاعیه روزها و ساعات کاری دانشگاه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ سه شنبه, 12 شهریور 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید
   
    اطلاعیه روزها و ساعات کاری دانشگاه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸

  ایام هفتهساعات کارزمان نماز وناهار
  جمعه و شنبه تعطیل ------
  یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۶:۳۰ ۱۲ الی ۱۲:۴۵
  پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴
  ۱۲ الی ۱۲:۱۵( صرفاً جهت انجام فریضه نماز)
  در دانشجویی بازدید: 708 بار
 • زمانبندی و نکات مهّم انتخاب واحد نیم سال ۹۹-۹۸
  زمانبندی و نکات مهّم انتخاب واحد نیم سال ۹۹-۹۸ شنبه, 02 شهریور 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

  زمانبندی انتخاب واحد ترم مهر ۱۳۹۸ به شرح زیر اعلام شد. لازم است دانشجویان محترم برای اطلاع از زمان دقیق انتخاب واحد به سامانه دانشجویی مراجعه فرمایند.
   

  یکشنبه(۱۳۹۸/۰۶/۱۰) کلیه دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی) زمان دقیق انتخاب واحد هر دانشجو بر اساس اولویت تعداد واحد پاس شده و سال ورود در سامانه دانشجویی اعلام شده است.
  دوشنبه(۱۳۹۸/۰۶/۱۱) کلیه دانشجویان دانشکده های پزشکی و پرستاری

  سه‌شنبه وچهارشنبه(۱۲و۱۳شهریور)

  شنبه و یکشنبه(۱۶و۱۷شهریور)

  کلیه دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته

   

  •  موارد مربوط به شهریه دانشجوئی

  - برای انتخاب واحد لازم است دانشجویان مبلغ شهریه ثابت و بدهی قبلی خود را به صورت اینترنتی پرداخت نمایند.

  - فایل دانشجویان پس از واریز مبلغ شهریه ثابت و بدهی قبلی و پردازش كارنامه مالی به صورت خودكار رفع اشكال می‌شود.

  - در سامانه دانشجویی از طریق لینك « پیگیری پرداخت‌های اینترنتی » می‌توانید مبلغ واریزی به حساب دانشگاه و وضعیت انتقال آن را مشاهده نمائید.

  - توصیه می‌شود شهریه خود را قبل از فرا رسیدن زمان انتخاب واحد پرداخت کنید تا برای انتخاب واحد فرصت کافی داشته باشید.

  - به دلیل ترافیک بالای شبکه‌های بانک و دانشگاه در زمان انتخاب واحد، توصیه می‌شود شهریه خود را در ساعات غیر اداری واریز نمایید تا احتمال بروز خطا در پرداخت الکترونیکی کمتر شود.

   

   

  • موارد مربوط به امور آموزشی

  لازم است دانشجویان طبق زمان مشخص شده در سامانه دانشجویی به آدرس: http:\\student.iaun.ac.ir با رعایت موارد زیر نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند:

  • دانشجویان مشمول مقطع كارشناسی پیوسته كه تا پایان نیمسال دهم نتوانند تعداد ۸۵ واحد درسی را بگذرانند سنوات تحصیلی به آنها داده نخواهد شد و اخراج می شوند.
  • دانشجویان مشمول مقطع دكترای تخصصی كه تا پایان نیمسال دوازدهم کلیه واحدهای درسی و امتحان جامع را گذرانده و فقط دفاع پایان نامه باقی مانده باشد، می توانند سنوات تحصیلی و نظام وظیفه درخواست و در صورت موافقت نظام وظیفه ادامه تحصیل خواهند داد، در غیر اینصورت اخراج خواهند شد. (البته سنوات آموزشی كلیه دانشجویان دكترای تخصصی ورودی قبل از ۹۶، ۹ ترم و ورودی ۹۶ و بعد ۸ ترم می باشد که پس از اتمام آن، باید پیگیری و درخواست ارائه گردد).
  • چنانچه دانشجویی قصد شركت در حذف و اضافه را داشته باشد بایستی شهریه متغیر دروس انتخابی را پرداخت نماید تا امكان ورود به حذف و اضافه برایش فراهم شود.
  • هر دانشجو موظف است طبق تقویم آموزشی دانشگاه، در زمان مقرر نسبت به انتخاب واحد ( درس یا پایان‌نامه) اقدام نماید؛ بدیهی است عدم توجه به این مطلب و عدم اقدام به موقع، موجب بروز مشكلات متعددی برای دانشجو خواهد شد كه عواقب آن بر عهده شخص دانشجو خواهد بود.
  • دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد ناپیوسته كه درس «وصایای حضرت امام (ره)» را در مقاطع تحصیلی قبلی نگذرانده‌اند الزاماً بایستی این درس را بگذرانند.
  • دانشجویان مقطع كارشناسی ناپیوسته كه در مقطع كاردانی دروس «آشنایی با قرآن كریم»، «وصایای حضرت امام(ره)» و «دانش خانواده و جمعیت(۲ واحدی)» را نگذرانده‌اند، ملزم به گذراندن این دروس در مقطع كارشناسی ناپیوسته می‌باشند.
  • درس «دانش خانواده و جمعیت» به ارزش ۲ واحد نظری جزء دروس الزامی است كه دانشجویان مقاطع كاردانی، كارشناسی،كارشناسی ناپیوسته و دكترای عمومی بایستی آن را بگذرانند.
  • درس «تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» به ارزش ۲ واحد نظری جزء دروس الزامی است كه دانشجویان مقاطع كارشناسی و دكترای عمومی ورودی ۹۱ و بعد بایستی آن را بگذرانند.
  • دانشجویان ورودی ۸۷ به بعد كه در جدول دروس دوره، دروس اختیاری دارند می‌توانند در صورت موافقت مدیر گروه، درس«آشنایی با مبانی دفاع مقدس» و «كارآفرینی» را بجای یكی از دروس اختیاری دو واحدی خود و یا مازاد بر آن انتخاب نمایند؛ این درس جزء دروس عمومی نمی‌باشد.
  • انتخاب دروس «اندیشه‌ها و وصایای حضرت امام(ره)» و «آشنایی با قرائت و روانخوانی قرآن كریم» علاوه بر سقف دروس انتخابی مجاز است. ضمناً نمره قبولی درس قرآن كریم ۱۲ می‌باشد.
  • برای مقاطع كاردانی و كارشناسی، دانشجویان در هر نیمسال فقط مجاز به انتخاب یك درس از دروس عمومی معارف اسلامی (اندیشه اسلامی۱، اندیشه اسلامی ۲، آیین زندگی، تفسیر موضوعی قرآن، تاریخ تحلیلی صدر اسلام یا تاریخ امامت، انقلاب اسلامی ایران) می‌باشند بجز دانشجویان ترم آخر كه با موافقت مدیر گروه معارف اسلامی می‌توانند دو عنوان انتخاب نمایند.
  • حداقل واحد انتخابی برای دانشجویان مقطع دكترای تخصصی ۶ واحد و سقف واحد انتخابی ۱۰ واحد می‌باشد.
  • حداقل واحد انتخابی برای دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد ناپیوسته ۸ واحد و سقف واحد انتخابی حداكثر ۱۴ واحد می‌باشد.
  • دانشجویان مقاطع كاردانی و كارشناسی كه میانگین نیمسال قبل آنها بالاتر از ۱۷ است در صورتی كه نمره مردودی نداشته و حداقل 12 واحد درسی در نیمسال قبل گذرانده باشند، می‌توانند با موافقت گروه آموزشی و با استفاده از فرم مخصوص دانشجویان معدل ۱۷ به بالا تا سقف ۲۴ واحد درسی انتخاب نمایند.
  • دانشجویان مقاطع كاردانی و كارشناسی كه با گذراندن حداكثر ۲۴ واحد درسی باقیمانده فارغ التحصیل می شوند و هیچ درسی حتی برای معرفی به استاد ندارند، ترم آخر محسوب شده و می‌توانند با موافقت گروه آموزشی و با استفاده از فرم مخصوص دانشجویان ترم آخر تا سقف ۲۴ واحد درسی انتخاب نمایند.
  • دانشجویان مقاطع كاردانی و كارشناسی كه معدل نیمسال قبل آنها كمتر از ۱۲ شده و مشروط به حساب می‌آیند مجاز به اخذ بیش از ۱۴ واحد نمی‌باشند.
  • رعایت حداقل ۱۲ واحد و حداكثر ۲۰ واحد درسی انتخابی برای مقاطع كاردانی و كارشناسی الزامی است.
  • پس از پایان حذف و اضافه، دانشجویانی كه رعایت سقف واحد را ننموده باشند دروس مازادشان از طرف اداره آموزش حذف خواهد شد؛ همچنین دروسی كه پیش‌نیاز یا هم‌نیاز آنها رعایت نشده باشد حذف می‌گردد.
  • رعایت سقف واحد انتخابی و پیش نیاز و همنیاز دروس برابر چارت و سرفصل مصوب رشته، الزامی است (حتی اگر نرم‌افزار از انتخاب درس جلوگیری نكند).
  • ضرورت دارد دانشجویان با مشورت گروه آموزشی نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند تا دچار مشكلات بعدی نشوند.
  • دانشجویان مشمول مقطع كارشناسی ناپیوسته كه تا پایان نیمسال ششم نتوانند تعداد ۴۰ واحد درسی را بگذرانند سنوات تحصیلی به آنها داده نخواهد شد و اخراج می شوند.
  • دانشجویان مشمول مقطع كارشناسی ارشد ناپیوسته كه تا پایان نیمسال ششم نتوانند تعداد ۱۸ واحد درسی را بگذرانند سنوات تحصیلی به آنها داده نخواهد شد و اخراج می شوند.
  • به دانشجویان مشمول كه واحدهای لازم طبق بندهای فوق را گذرانده باشند در ابتدا ۲ ترم ارفاقی (به صورت ترم به ترم) سنوات تحصیلی ارائه خواهد شد و چنانچه در هر ترم ارفاقی، پیشرفت تحصیلی نداشته باشند در ترم بعد، سنوات دیگری داده نمی شود و اخراج می شوند.
  • ارائه سنوات نیمسال دوم ارفاقی مشروط بر آن است كه دانشجو تمامی واحدهای درسی اعم از نظری، عملی، پایان نامه و ... را انتخاب واحد نموده و امكان فراغت از تحصیل داشته باشد در غیر اینصورت سنوات ترم دوم ارفاقی صادر نخواهد شد (یعنی دانشجو باید بتواند با دریافت سنوات دوم ارفاقی فارغ التحصیل شود).
  • دانشجویانی كه تا پایان نیمسال دوم ارفاقی كه نظام وظیفه به آنها ارائه می دهد یعنی: كارشناسی پیوسته تا پایان ترم دوازدهم، كارشناسی ناپیوسته تا پایان ترم هشتم و كارشناسی ارشد ناپیوسته تا پایان ترم هشتم، بتوانند فارغ التحصیل شوند از یكسال فرجه مهلت معرفی برخوردار می باشند و در صورت پذیرش در مقاطع بالاتر می توانند معافیت تحصیلی دریافت نمایند.
  •  چنانچه دانشجوی مشمول نتوانست تا پایان دو ترم سنوات ارفاقی داده شده فارغ التحصیل شود، در صورت داشتن پیشرفت تحصیلی در دو ترم ارفاقی و در صورت موافقت نظام وظیفه به وی سنوات در وضعیت اخراجی داده می شود ولی این دانشجویان تا پایان دوره خدمت ضروری سربازی و یا اخذ معافیت دائم مجاز به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر نمی باشند.
  • لازم به ذكر است قوانین فوق الذكر فقط مربوط به سازمان نظام وظیفه عمومی كشور می باشد و هیچ گونه ارتباطی به دانشگاه و آموزش نداشته و دانشگاه هیچ گونه مساعدتی در وضعیت دانشجویان مشمول نمی تواند داشته باشد و لذا دانشجویانی كه شرایط لازم ادامه تحصیل را نداشته و قوانین فوق را رعایت ننموده باشند، اجازه درخواست سنوات تحصیلی و ادامه تحصیل و همچنین مراجعه به آموزش جهت پیگیری سنوات را ندارند. همچنین تأكید می شود دانشجویانی كه به دلیل اتمام سنوات تحصیلی اخراج می شوند باید سریعاً جهت معرفی به نظام وظیفه به آموزش مراجعه نمایند در غیر اینصورت آموزش اقدامات قانونی خود را اعمال خواهد نمود.
  •  یادآوری می شود كه فقط با تعداد واحد گذرانده فوق الذكر، برای دانشجو مكاتبه با نظام وظیفه و درخواست سنوات اقدام خواهد شد و چنانچه كمتر از واحدهای فوق گذرانده شده باشد هیچگونه مكاتبه ای و اخذ مجوزانجام نخواهد شد.
  • دانشجویانی که به هر دلیل فایل انتخاب واحد آنها مسدود شده است باید تا قبل از زمان انتخاب واحد خود با مراجعه به بخش مربوطه نسبت به رفع اشکال اقدام نمایند.
  • دانشجویانی که به هر دلیل در زمان خود نتوانسته‌اند انتخاب واحد کنند در همان روز و روزهای بعدی از ساعت ۱۶ تا ۲۴ امکان انتخاب واحد دارند.
  • تأیید نهایی انتخاب واحد را فقط وقتی بزنید که مطمئن هستید نیازی به تغییر برنامه درسی خود در انتخاب واحد ندارید؛ لازم به ذکر است در زمان حذف و اضافه امکان تغییر دروس برای تمام دانشجویانی كه انتخاب واحد داشته‌اند وجود دارد.
  • ضرورت دارد دانشجویان با مشورت گروه آموزشی نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند تا دچار مشكلات بعدی نشوند.
  • در مورد ظرفیت دروس و مسائل مرتبط با ارائه درس باید با مدیر و کارشناسان گروه آموزشی خود تماس حاصل فرمایید.
  • رعایت سقف واحد انتخابی و پیش نیاز و همنیاز دروس برابر سرفصل مصوب رشته، الزامی است (حتی اگر نرم‌افزار از انتخاب درس جلوگیری نكند).
  • پس از پایان حذف و اضافه، دانشجویانی كه رعایت سقف واحد را ننموده باشند دروس مازادشان از طرف اداره آموزش حذف خواهد شد؛ همچنین دروسی كه پیش‌نیاز یا هم‌نیاز آنها رعایت نشده باشد حذف می‌گردد.

   

  • موارد مربوط به دانشجویان مشمول نظام وظیفه عمومی

  طبق قوانین جدید سازمان وظیفه عمومی، سنوات تحصیلی دانشجویان مشمول مقطع دكترای تخصصی ۶ سال (۱۲ ترم)، كارشناسی ارشد ناپیوسته ۳ سال(۶ ترم)، كارشناسی پیوسته ۵ سال(۱۰ ترم) و كارشناسی ناپیوسته ۳ سال(۶ ترم) می باشد.

   

  ورودی‌هایی که به علت اتمام سقف تحصیلی فایل آنها اشکالدار می‌شود

  (برای کسب مجوزهای لازم قبل از انجام انتخاب واحد ترم ۱-۹۸)

   

  مقطع تحصیلی وضعیت نظام وظیفه سال ورود
  کارشناسی پیوسته مشمول ورودی مهرماه 1393 و قبل از آن
  غیر مشمول ورودی مهرماه 1392 و قبل از آن
  کارشناسی ناپیوسته مشمول و غیرمشمول ورودی مهرماه 1395 و قبل از آن
  کارشناسی ارشد ناپیوسته مشمول و غیرمشمول ورودی مهرماه 1395 و قبل از آن
  دکترای تخصصی مشمول و غیرمشمول ورودی بهمن‌ماه 1393 و قبل از آن
  دکترای عمومی پزشکی مشمول ورودی مهرماه 1390 و قبل از آن
  غیر مشمول ورودی مهرماه 1388 و قبل از آن
  کاردانی ناپیوسته مشمول ورودی بهمن‌ماه 1395 و قبل از آن
  غیر مشمول ورودی مهرماه 1395 و قبل از آن

   

  دانشجویانی که در جدول فوق قرار می‌گیرند فایل آنها به علت اتمام سنوات مجاز تحصیل اشکالدار شده و بدون اخذ مجوزهای لازم، اجازه انتخاب واحد برای ترم مهر ۹۸ را نخواهند داشت، لذا چنانچه قصد انتخاب واحد و یا اخذ مرخصی برای ترم ۱-۹۸ را داشته باشند ضروری است در اسرع وقت به اداره آموزش دانشگاه مراجعه و برای کسب مجوز افزایش سنوات و رفع اشکال اقدام نمایند.

  برای دسترسی به کلیه‌ی شماره تماس‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، لطفاً کلیک کنید.

  در دانشجویی بازدید: 2229 بار
 • انتقال حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی به ساختمان اندیشه
  انتقال حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی به ساختمان اندیشه چهارشنبه, 30 مرداد 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

   

  به منظور رفاه حال دانشجویان گرامی و سهولت دسترسی ها همچنین تمرکز بخش های مختلف حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دفاتر معاونت آموزشی، مدیریت امور هیات علمی، سنجش و نظارت آموزشی، مدیریت امور دانش آموختگان از ساختمان کتابخانه مرکزی به طبقه دوم ساختمان اندیشه (دانشکده پرستاری قدیم) منتقل شد.

  در دانشجویی بازدید: 567 بار
 • تعيين تكليف اقساط وام وزارت علوم
  تعيين تكليف اقساط وام وزارت علوم پنج شنبه, 24 مرداد 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

  دانشجویان عزیز و گرامی

  با عرض ادب و احترام

  خواهشمندیم جهت تعيين تكليف اقساط وام وزارت علوم، حداكثر تا تاريخ 30 / 9 / 98 به صندوق رفاه مراجعه يا با داخلی 2532 تماس حاصل نماييد.

  در صندوق رفاه دانشجویان بازدید: 411 بار
 • لزوم واریز اقساط معوق صندوق رفاه دانشجویان قبل از شروع ایام انتخاب واحد
  لزوم واریز اقساط معوق صندوق رفاه دانشجویان قبل از شروع ایام انتخاب واحد شنبه, 19 مرداد 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

   

  دانشجوي گرامي

  با عنايت به راه اندازي سامانه پرداخت اقساط صندوق رفاه به نشاني epay.iaun.ac.ir، لازم است تا قبل از ثبت نام ترم جديد با مراجعه به سامانه مذكور نسبت به به روزرساني اقساط معوقه وام خود اقدام نماييد، در غير اين صورت پروفايل شما از طرف صندوق رفاه بسته خواهد شد.

   

   

  در صندوق رفاه دانشجویان بازدید: 929 بار
 • اطلاعیه تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران-رسالت و بانک ملی
  اطلاعیه تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران-رسالت و بانک ملی جمعه, 18 مرداد 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

  دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران- رسالت و بانک ملی در راستای خدمت رسانی به دانشجویان اقدام به پرداخت تسهیلات شهریه در مقاطع مختلف می نماید.

  جدول زمان بندی ثبت نام در سامانه ساجد (sajed.iau.ir)

  ردیف زمان تحصیل شروع ثبت نام در سامانه ساجد پایان ثبت نام در سامانه ساجد
  1 نیمسال اول تحصیلی ۱۵ مردادماه ۹۸ ۱۵ مهرماه ۹۸
  2 نیمسال دوم تحصیلی ۱۰ دی ماه ۹۸ ۱۰ اسفندماه ۹۸

  نحوه درخواست تسهیلات دانشجویی

  ۱- تسهیلات قرض الحسنه بانکی از طریق ثبت نام در سامانه sajed.iau.ir توسط دانشجو و پس از طی تشریفات اداری و قانونی به حساب شهریه دانشجویان منظور می گردد.

  ۲- دانشجویان می توانند کلیه روند اجرایی تا دریافت تسهیلات را از طریق سامانه مذکور پیگیری و مشاهده نمایند.

  ۳- کلیه مراحل تکمیل پرونده - افتتاح حساب و ارایه تضمین مربوطه می بایست توسط دانشجوی واجد شرایط انجام پذیرد.

  تذکر مهم:

  دانشجویانی که از تسهیلات بانک ملی استفاده نموده اند در زمان تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویان و امور شهریه ملزم به ارایه نامه تسویه حساب از بانک ملی می باشند.

  در امور شهریه بازدید: 1787 بار
 • قابل توجه کلیه دانشجویان
  قابل توجه کلیه دانشجویان چهارشنبه, 16 مرداد 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

  طبق بخشنامه سازمان مرکزی کلیه امور اداری و آموزشی دانشگاه از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۹ مرداد ماه ۱۳۹۸ تعطیل است.

  در اداری و مالی بازدید: 408 بار
 • اطلاعیه واریز اقساط وام دانشجویی صندوق رفاه
  اطلاعیه واریز اقساط وام دانشجویی صندوق رفاه شنبه, 12 مرداد 1398 اضافه کردن دیدگاه جدید

  به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند: با توجه به آغاز به کار سامانه اینترنتی واریز اقساط وام دانشجویی صندوق رفاه دانشگاه از تاریخ ۹۸/۵/۱ کلیه روش های واریز به حساب های ملی و ملت صندوق رفاه دانشگاه غیر فعال و امکان واریز اقساط تنها از طریق درگاه اینترنتی به نشانی epay.iaun.ac.ir میسر می باشد.لازم به ذکر است نام کاربری و رمز عبور این سامانه همانند سامانه دانشجویی می باشد.

  16b42633 aa1e 4f2c b2bb 5f5ce3e33df7 0edf6

  در صندوق رفاه دانشجویان بازدید: 353 بار
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن