دكترنقش عنوان كرد: دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد در ۱۰۸رشته کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد

24 شهریور 1399

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از آمادگی این واحد دانشگاهی برای پذیرش داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در ۱۰۸رشته گرایش گروه‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی خبر داد.

به گزارش روابط عمومي واحد نجف‌آباد، دكترامیررضا نقش در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی و افزایش رشته‌های جدید در مقطع ارشد و پیش‌بینی و آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای برگزاری کلاس‌های غیرحضوری اظهار کرد: این واحد دانشگاهی آماده پذیرش داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در ۱۰۸رشته گرایش در گروه‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی است.

وی وجود استادان مجرب و توانمند در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در کنار تجهیزات و امکانات کم‌نظیر کارگاهی و آزمایشگاهی، ورزشی و رفاهی، وجود دانشجویان پرتلاش، علاقه‌مند و مستعد را ازجمله شاخص‌‌هایی دانست که نام این واحد دانشگاهی را نه‌تنها در میان دانشگاه‌های کشور؛ بلکه میان دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی پرآوازه کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از آمادگی استادان برای شیوه نوین تدریس مجازی و آماده‌سازی محتواهای دیجیتال خبر داد و گفت: در ترم گذشته حدود ۹۸درصد کلاس‌ها به‌صورت مجازی تشکیل شد که مشارکت دانشجویان در این کلاس‌ها ۸۵درصد و مشارکت استادان ۱۰۰درصد بوده است.

دكترنقش با بیان وجود فضای آموزشی ۱۶مترمربعی برای هر دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد عنوان کرد: در این واحد دانشگاهی ۱۱۸باب آزمایشگاه و ۹۲کارگاه مجهز و پیشرفته به‌صورت تحقیقاتی و آموزشی، ۱۲مرکز تحقیقاتی، یک پژوهشکده با مجوز رسمی وزارت علوم که پنج مرکز مرتبط و زیرمجموعه علوم پزشکی است و هشت مرکز هم در رشته‌های غیرپزشکی مشغول به فعالیت هستند.

واحد نجف‌آباد پیشرو در آموزش غیرحضوری

وی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد را دانشگاهی پیشتاز در عرصه تولید علم، فناوری و ارتباط با صنعت و جامعه، پیشرو در آموزش غیرحضوری و در رتبه‌بندی‌های جهانی دانست و ادامه داد: بر اساس اعلام پایگاه رتبه‌بندی U-multirank این واحد دانشگاهی سال ۲۰۲۰بین ۲۱دانشگاه دولتی و آزاد اسلامی ایران در معیارهای میزان ارجاعات (Citation rate)، انتشارات ارجاع شده برتر (top citation publications) و انتشارات حرفه‌ای (Professional publications) رتبه نخست را کسب کرده و در میانگین رتبه‌ای ۴’A’ (خیلی خوب) (very good) قرار گرفت.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان توضیح داد: کسب رتبه‌های برتر در ۹بخش از هفتمین جشنواره فرهیختگان، کسب بالاترین امتیاز، بیشترین تعداد برگزیده در بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور، کسب عنوان برترین واحد دانشگاهی کشور و کسب عنوان واحد برتر در تداوم فعالیت‌های پژوهشی و فناوری را نتیجه به ثمر نشستن تلاش‌ها در این واحد دانشگاهی است.

دكترنقش تبیین کرد: این واحد دانشگاهی پیش از این و سال ۹۶هم به‌عنوان واحد دانشگاهی برتر شناخته شده بود؛ اما در هفتمین جشنواره فرهیختگان علاوه بر انتخاب به‌عنوان واحد دانشگاهی پژوهشی برتر، موفق شد بیشترین امتیاز را نیز با توجه به تعداد برگزیدگان، بین واحدهای برتر به خود اختصاص داده و رتبه نخست را ازنظر امتیاز نیز کسب کند.

وی ارتقای سطح کیفی آموزش و پژوهش و حرکت دانشگاه به سمت حل مسائل و مشکلات صنعت را به‌عنوان اصلی‌ترین راهبرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد عنوان کرد و افزود: در این راستا ورود به صنایع مختلف مانند ذوب‌آهن اصفهان و امضای تفاهم‌نامه با اتحادیه صنف طلا برای حل چالش‌های آنها مطرح است و تاکنون پیشرفت‌های چشمگیری در این زمینه‌ها داشته‌ایم.

اشتغال فارغ‌التحصیلان واحد نجف‌آباد در بخش‌های دولتی و صنعتی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از اشتغال فارغ‌التحصیلان سال‌های گذشته این واحد دانشگاهی در بخش‌های دولتی، صنعت و شرکت‌های معتبر داخلی و خارجی خبر داد و مطرح کرد: در این راستا یکی دیگر از راهبردهای اصلی دانشگاه برنامه‌ریزی برای اشتغال فارغ‌التحصیلان بوده که ارتباط رو به گسترش دانشگاه با صنعت، جامعه و حمایت دانشگاه از طرح‌های اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری نویدبخش نیل به این هدف بزرگ است.

دكترنقش با بیان برگزاری رویداد «صدرا» با حضور صاحبان صنایع در راستای کشف فرصت‌های اشتغال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در سال گذشته اظهار کرد: رویداد صدرا، نخستین برنامه حضور فعال نمایندگان صنایع بزرگ در دانشگاه به‌منظور مصاحبه، جذب و استخدام دانشجویان و دانش‌آموختگان توانمند این واحد دانشگاهی بود.

وی اضافه کرد:‌ داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و علاقه‌مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با کد ۱۵۰هستند، می‌توانند با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته مندرج در ذیل کارنامه سازمان سنجش تا روز سه‌شنبه ۲۵شهریورماه با مراجعه به سامانه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی به آدرس www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن