دكتررزمی درحاشيه بازديداز واحدنجف آباد عنوان كرد: دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد در لیست وزارت علوم عراق قرار می‌گیرد

24 شهریور 1399

مدیرکل جذب و هدایت دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی از تلاش برای قرارگرفتن نام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در لیست وزارت علوم عراق خبر داد.

به گزارش روابط عمومي واحد نجف‌آباد، دكترسروش رزمی در حاشیه بازدید از امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با بیان فعالیت‌های مناسب دانشگاه در سه حوزه جذب، مباحث کنسولی و برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد:‌ در تلاشیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در لیست وزارت علوم عراق قرار گیرد و برخی محدودیت‌های فعلی برداشته شود.

وی مسائل کنسولی را در آینده دانشگاه بسیار مهم دانست و افزود: باید در این مباحث دقت و نظارت بیشتری داشته باشیم و بتوانیم فعالیت‌ها را به شکل بهتری برای دانشجویان غیرایرانی انجام دهیم.

مدیرکل جذب و هدایت دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان ظرفیت بالای واحد نجف‌آباد برای انجام فعالیت‌های بین‌المللی و امکان افزایش آن تا چند برابر عنوان کرد: متقاضیان کشورهای افغانستان و عراق سال‌های گذشته بیشتر مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی بودند؛ اما سال گذشته بیش از هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و بیش از ۱۱۰دانشجو متقاضی دکتری داریم که این آمارها نشان از تغییر تحولاتی هستند که دانشگاه باید با این تحولات همراه شود.

دكتررزمی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با وجود تنوع رشته‌ها در مقطع تحصیلات تکمیلی با تبلیغات مناسب و استفاده از کارگزاری‌ها، ظرفیت بسیار مناسبی برای جذب دانشجویان غیرایرانی در مقطع تحصیلات تکمیلی دارد که با استفاده صحیح از این ظرفیت‌ها تلاش در این باره به‌سرعت به ثمر خواهد نشست.

تبلیغات مجازی گسترده واحد نجف‌آباد برای جذب دانشجویان غیرایرانی

رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد نجف‌آباد نیز با معرفی برخی از رشته‌ها و امکانات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی این واحد دانشگاهی گفت: حدود ۳۵۰هزار مترمربع فضای کلی مجموعه ساختمانی این واحد دانشگاهی است. حدود ۸۵سوئیت خوابگاهی، ۶۰هزار مترمربع امکانات ورزشی برای ۲۲رشته ورزشی داریم و همزمان می‌توانیم ۳هزار و ۵۰۰دانشجوی خواهر و برادر را به تفکیک پوشش خوابگاهی دهیم.

دكترامیررضا نقش دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد را یکی از دو واحد دانشگاهی جامع و مستقل و جزء ۵۷دانشگاه بین‌المللی و یکی از دانشگاه‌ها با وسعت سایت زیاد دانست و ادامه داد: اکنون حدود ۲۴۰دانشجوی غیرایرانی در این واحد دانشگاهی در حال تحصیل هستند. با دو کارگزاری در زمینه جذب و پذیرش دانشجوی غیرایرانی قرارداد رسمی داریم و با چند کارگزاری دیگر نیز در ارتباط هستیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد وب‌سایت سه زبانه و تبلیغات مجازی گسترده در حوزه جذب و پذیرش دانشجویان غیرایرانی دارد، اضافه کرد: سال ۹۸در این واحد دانشگاهی ۳۶درصد افزایش جذب دانشجوی غیرایرانی در مقایسه با سال ۹۷داشته‌ایم که امیدواریم با تلاش مضاعف بتوانیم جذب بیشتری از دانشجویان غیرایرانی در سال‌های آتی داشته باشیم و در کنار مسائل جذب به مسائل فرهنگی دانشجویان و ترویج فرهنگ اسلامی نیز پایبند باشیم.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن